Moje pôsobenie v Európskom parlamente

 

V Európskom parlamente som jedným z trinástich slovenských poslancov, tento post zastávam už v druhom funkčnom období. V ostatných voľbách do Európskeho parlamentu (6. júna 2009) som podľa oficiálnych výsledkov v rámci strany KDH získal viac než tretinu hlasov (33,10 %), čo si veľmi vážim. Som na to patrične hrdý a vďačný všetkým mojim voličom a sympatizantom.

 

 

 

 

Viacerí sa ma pýtajú, ako približne vyzerá môj mesačný pracovný program. Vás by som s ním tiež rád oboznámil. Tri týždne trávim v Bruseli a jeden týždeň v Štrasburgu. V skutočnosti je to tak, že v Európskom parlamente som od pondelka do štvrtka. Do Bratislavy prichádzam vo štvrtok večer alebo v piatok dopoludnia, vybavím neodkladnú slovenskú agendu a doma v Dolnom Kubíne som najskôr v piatok večer. Víkend sa snažím tráviť s mojou rodinou. Často sa však zúčastňujem aj na rôznych stretnutiach a iných spoločenských podujatiach. V pondelok ráno opäť nasadám do ranného lietadla, smerujúceho do Bruselu.

 

 

V Európskom parlamente v Bruseli sa striedajú týždne, počas ktorých prebieha rokovanie vo frakciách – ja som členom najväčšej: Európskej ľudovej strany – a rokovanie vo výboroch. V mojom prípade ide o Výbor pre regionálny rozvoj a Výbor pre verejné zdravie, životné prostredie a bezpečnosť potravín. 
Zasadnutie Európskeho parlamentu sa koná v Štrasburgu a je s ním spojené veľké sťahovanie poslancov, ich asistentov a množstva materiálu tam a späť.

 

V Európskom parlamente som aktívny v týchto výboroch a skupinách:

Výbor pre regionálny rozvoj

Výbor pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín

Parlamentná skupina pre bioetiku

 

V Európskom parlamente sa ako zástupca voličskej základne, pre ktorú sú charakteristické kresťanské hodnoty, snažím za ne zasadzovať a propagovať ich. Veď oni stáli pri zrode európskej integrácie a sú nesmierne dôležité aj v tejto dobe.

Dva razy v roku máme do nášho programu zakomponovaný týždeň vo volebnom obvode. Nielen počas neho, ale vždy, keď je to aspoň trochu možné (najmä v piatok), sa snažím byť v kontakte so slovenskými občanmi, absolvovať stretnutia s predstaviteľmi štátnych inštitúcií. Chcem mať stále väčší prehľad o tom, čím sa zaoberá, čím žije každý občan na Slovensku, aké sú jeho plány a túžby, a v čom by som mu vedel podať pomocnú ruku. 
Vaša starosť je aj mojou starosťou a z Vášho úspechu sa teším spolu s Vami.

 

 

 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca