Súťaž pre školy: Vyhrajte cestu do Bruselu

Pre všetky školy v Európskej únii vyhlásila Európska komisia súťaž na tému boja proti falšovaniu a pirátstvu. Hlavným cieľom súťaže je zvýšiť povedomie a informovanosť mladých ľudí vo veku od 10 do 15 rokov o aktuálnych nebezpečenstvách súvisiacich s týmto problémom. Víťazi pocestujú do Bruselu.


Školy sa môžu so svojimi žiakmi prihlásiť do súťaže v dvoch kategóriách:


1. Návrh loga alebo pečiatky pre Európske stredisko na monitorovanie falšovania a pirátstva

2. Vytvorenie krátkych príbehov, hier, filmových záznamov alebo iných materiálov súvisiacich s problémom falšovania


Termín na odoslanie súťažného príspevku je 1. máj 2010 a začiatkom júna budú víťazné školy informované o výsledkoch. Každá škola sa môže do súťaže zapojiť najviac s 10 príspevkami. Víťazné materiály budú potom použité ako pomôcka pri vzdelávaní o konkrétnych vplyvoch a nebezpečenstvách tohto fenoménu.

Motiváciou pre záujemcov je pozvanie úspešných škôl na slávnosť do Európskeho parlamentu v Bruseli 23. júna 2010, na ktorej budú za prítomnosti významných osobností odovzdané hlavné ocenenia víťazom.

Ku každému príspevku je potrebné priložiť aj vyplnený formulár, ktorý možno spoločne s ďalšími informáciami nájsť na stránke Európskej komisie. Následne je dôležité všetky dokumenty zaslať elektronickou poštou na e-mailovú adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. alebo na poštovú adresu:

European Commission
Directorate General for the Internal Market and Services
Rue de Spa 2 / Office 06/099
1049 Brussels
Belgium
Obrázok: Archív Miroslava Mikolášika

 

 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca