Mikolášik bol v Lomnej podporiť mladých umelcov

Lomná na Orave spoznala svojich najlepších hudobníkov. Na Koncerte mladých umelcov sa predstavili začínajúci i už skúsení muzikanti, spolu s nimi vystúpil aj slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik. Na podujatie prišiel podporiť aktívnych mladých ľudí, ktorí nemrhajú voľným časom a venujú sa rozvoju svojho talentu.

 

 

 

Vystupujúci od najmenších hudobníkov po skúsených muzikantov, ktorí navštevujú konzervatórium, predviedli viacero známych diel vážnej i ľudovej hudby. Na večere umelcov sa stretávajú pravidelne, podujatie organizuje miestny Klub KDH. "Organizátor Vladimír Ľuba je dušou obce, vážim si jeho nadšenie a vytrvalosť v pomoci oživiť nielen kultúrny život Lomnej. Zorganizovať takúto akciu neznamená iba dať dohromady ľudí, zahrať si a vypočuť dobré skladby, je za tým oveľa viac," povedal o koncerte europoslanec Mikolášik, pre ktorého je podujatie radosťou i nutnosťou zároveň. "Z hudby mám ako muzikant prirodzene veľkú radosť a môcť si zahrať na koncerte bolo pre mňa cťou. Do Lomnej som však prišiel hlavne preto, aby som vyjadril svoje uznanie všetkým mladým ľuďom, ktorí voľný čas netrávia iba sedením pri pive, ale rozvíjajú svoj talent a zároveň poďakoval tým, ktorí im na to vytvárajú podmienky a venujú sa im. Zdá sa, že dnes je to už nutnosť."

 

Mikolášik na koncerte vystúpil s hrou na husle, na záver podujatia spolu so starostom obce Jozefom Strakom a reprezentantom hudobnej školy predviedol tradičné ľudové skladby.

 

Vystúpenie europoslanca Mikolášika v hre na husle na záver Koncertu mladých umelcov v Lomnej na Orave, vpravo starosta obce Jozef Straka

 

Návšteva podujatí rôzneho charakteru v regiónoch Slovenska a diskusie s občanmi patria medzi stále súčasti programu Mikolášika. Svojou účasťou reaguje na pozvania verejných predstaviteľov, dobrovoľníckych združení, škôl, či jednotlivcov. Na Koncerte mladých umelcov v Lomnej sa zúčastnil v piatok 11. februára.

 


Fotogaléria z Koncertu mladých umelcov v Lomnej:
{gallery}LOMNA _ Koncert mladych UMELCOV{/gallery}
FOTO: Archív Miroslava Mikolášika

 

Komunikujte aj vy s Vaším europoslancom! Pridajte si ho za priateľa na facebook-u!

Sledujte aktivity Vášho europoslanca na YouTube!

 

 

 

 

 

 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca