Slovensko dnes čerpá eurofondy lepšie, povedal pre TA 3 Mikolášik na výročie vstupu do EÚ

Nepáči sa mi, keď chce Európska únia (EÚ) zasahovať do daňovej politiky. Želal by som si, aby to bolo aj naďalej vo výsadách členských štátov, uviedol europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) v deň výročia vstupu Slovenska do EÚ pre spravodajskú televíziu TA 3. Pozrite si úplné vyjadrenie.

 

 

 

 


 


TA 3: Výročie vstupu do Európskej únie


 

Lucia Farkasová, moderátorka:

"Slovensko je už sedem rokov členom Európskej únie. Do spoločenstva sme spolu s ďalšími deviatimi štátmi vstúpili 1. mája 2004. Úniu dnes spolu s nami tvorí dvadsaťsedem krajín."

Redaktorka:

"Vstup Slovenska do Európskej únie nebol jednoduchý. Po páde železnej opony sa naša krajina musela vyrovnať s viacerými politickými kauzami a problémami. Obrad nastal až na jeseň v roku 1998. Víťazstvom demokratických síl vo voľbách sa nám otvorila cesta k demokracii. Výsledok volieb a následné zmeny v krajine vtedy podporila aj Európska únia. Slovensko začalo postupne dobiehať svojich susedov a 1. mája 2004 sa mu podarilo vstúpiť do demokratického spoločenstva európskych štátov."

Miroslav Mikolášik (KDH), poslanec Európskeho parlamentu:

"Slovensko v istom zmysle zavŕšilo svoju cestu po svojom vlastnom mieste v Európskej únii."

Redaktorka:

"Členstvo v Európskej únii prinieslo Slovensku viacero výhod: spoločná mena, cestovanie po Európe bez hraníc, širšie možnosti pre podnikateľov či študentov."

Miroslav Mikolášik:

"Slovensko dokáže teraz lepšie čerpať eurofondy. Na to sú určené, aby naši občania mali lepšiu zamestnanosť, mali lepšiu životnú úroveň. Samozrejme, sa mi nepáči to, keď Európska únia chce zasahovať napríklad do národných náhľadov na dane, na daňovú politiku. To naďalej by som aj ja želal, aby bolo vo výsadách členských štátov."

Redaktorka:

"Naša krajina sa počas siedmich rokoch v únii stala plnohodnotným a konkurencieschopným hráčom."

Miroslav Mikolášik:

"Slovensko samozrejme nemôže ísť v nejakom hlbšom priateľstve s Ruskou federáciou, nemôže hrať kartu nejakého nezávislého štátu. Je logickým krokom, že Slovensko sa rozhodlo po platnom referende stať sa členskou krajinou Európskej únie."

Redaktorka:

"Napriek tomu, že Slovensko stále ťaží zo svojho vstupu do Európskej únie, musí čeliť mnohým problémom a častej kritike zo strany Rady Európy."

 

(01. 05. 2011, Televízia TA 3, Správy o 08.30)

 

Ilustračné foto: Archív Miroslava Mikolášika

 

Komunikujte aj vy s Vaším europoslancom! Pridajte si ho za priateľa na facebook-u!

 

 

 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca