MIKOLÁŠIK: Vstup do EÚ bol najvýznamnejší krok od novembra 1989

Vstup do Európskej únie bol podľa europoslanca Miroslava Mikolášika (KDH) najvýznamnejší krok, ktorý Slovensko urobilo po novembrovej revolúcii. „Bol to totiž jeden z cieľov, ktoré si zmeny odštartované na námestiach dali. Keby k nemu nedošlo, revolúcia by zostala kdesi na pol ceste. A to isté platí aj pre úniu samotnú." Názor europoslanca ponúka internetový portál časopisu .týždeň, prečítajte si ho celý.

 

 


.týždeň: MIKOLÁŠIK: Vstup do EÚ bol najvýznamnejší krok od novembra 1989


 


 

BRATISLAVA 1. mája (SITA) - Vstup do Európskej únie bol podľa europoslanca Miroslava Mikolášika (KDH) najvýznamnejší krok, ktorý Slovensko urobilo po novembrovej revolúcii. „Bol to totiž jeden z cieľov, ktoré si zmeny odštartované na námestiach dali. Keby k nemu nedošlo, revolúcia by zostala kdesi na pol ceste. A to isté platí aj pre úniu samotnú. Keby sa jej hranice nerozširovali za niekdajšiu železnú oponu, ani naplnenie jej hlavnej myšlienky by sa nedostalo k cieľu,“ uviedol Mikolášik pre agentúru SITA.


Európe sa podľa Mikolášika rozšírením konečne darí zladiť dejepis so zemepisom. „Pre ten to totiž bol vždy jeden kontinent, len dejiny si ho porciovali, zo susedov robili nepriateľov a z ich domovov bojisko. Zjednotenie je bezpochyby šanca ukončiť platnosť tvrdenia, že história starého kontinentu je v podstate históriou vojen. Samozrejme, ani dnes po siedmich rokoch od najväčšieho rozšírenia v dejinách únie si nemôžeme povedať, že sme bezpečne v cieli. 1. mája 2004 sme totiž nepretrhli cieľovú pásku, ale naopak, postavili sa na štart. Tentokrát však spolu,“ zdôraznil europoslanec.

 

Pokračovanie nájdete tu.

 

Ilustračné foto: Archív Miroslava Mikolášika



Komunikujte aj vy s Vaším europoslancom! Pridajte si ho za priateľa na facebook-u!

 

 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca