Mikolášik pokračuje vo výjazdoch, navštívil Vranov

Východ Slovenska navštívil opäť europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH). Vo Vranove nad Topľou sa v rámci poslaneckého dňa stretol s desiatkami občanov a ako hlavný spravodajca Európskeho parlamentu (EP) zmapoval mieru čerpania eurofondov v regióne. "Teším sa, že eurofondy prichádzajú aj do Vranova, ktorý zrealizoval už viaceré úspešné projekty a je dobré, že mladí ľudia aj vďaka nim nachádzajú vyššiu kvalitu života," zdôraznil. Z poslaneckej návštevy Vranova prinášame videoreportáž i fotonávrat.

 

 

 

Miroslav Mikolášik pokračuje vo svojich výjazdoch do regiónov Slovenska. Vo Vranove sa stretol aj so seniormi zo vzdelávacieho a informačného centra Hornozemplínskej knižnice


"Východné Slovensko, osobitne Prešovský kraj, je oblasťou, ktorá potrebuje najväčšiu pomoc zo štrukturálnych fondov. Politika súdržnosti je pre tento región vitálnou záležitosťou, som preto veľmi rád, že Vranov ukázal dobrú schopnosť uchádzať sa o eurofondy a zrealizoval už nejeden úspešný projekt," uviedol Mikolášik, ktorý je v súčasnosti hlavným spravodajcom EP k strategickej správe o vykonávaní programov politiky súdržnosti. Ako príklady úspešných projektov uviedol program pitnej vody či modernizáciu kultúrnych stánkov v každej druhej obci oblasti. "Teším sa, že keď hovoríme o Vranove, hovoríme tiež o aktívnej snahe zvýšiť kvalitu života či zamestnanosť nielen mladých ľudí," doplnil europoslanec.

 

Podpora mladých ľudí je jednou z priorít programu europoslanca Mikolášika. Vo Vranove sa stretol so študentmi dvoch gymnázií

V rámci poslaneckého dňa navštívil Mikolášik štátne i cirkevné gymnázium a stretol sa s ich pedagógmi i študentmi. Stredoškolákom predstavil chod europarlamentu, jednotlivých výborov, pracovných skupín a poukázal na kľúčové otázky, v ktorých na európskej úrovni reprezentuje Slovensko. "Do parlamentu nechodím oddychovať a záujmy Slovákov, teda aj vás, sa snažím zastupovať veľmi aktívne a zodpovedne," uviedol. Mikolášik, ktorý je členom troch europarlamentných výborov, navštívil aj Hornozemplínsku knižnicu, Obvodný úrad a stretol sa aj so zástupcami občianskeho združenia Horúci tím pod vedením kňaza zodpovedného za pastoráciu Rómov v Čičave Martina Mekela. "Aktivita Vranovčanov je obdivuhodná. Očarili ma seniori, ktorí sú vďaka programom okresnej knižnice počítačovo aj internetovo zdatní. Vzácna je práca občianskych a kresťanských aktivistov s Rómami v neďalekom pastoračnom centre. Viditeľné výsledky prináša aj systematická činnosť Obvodného úradu."

 

Situáciu pastoračného centra pre Rómov v Čičave Mikolášikovi predstavili kňaz Martin Mekel (v strede) a aktivista občianskeho združenia Horúci tím Matúš Dunka.

Počas návštevy Mikolášika založili v mestskej časti Čemerné nový Kresťansko-demokratický klub. Ustanovujúcu schôdzu poslanec označil za "fantastickú správu, že vznikajú úplne nové kluby, ktoré sú výborným signálom do budúcnosti". Po stretnutí ocenil, že na východoslovenskej pôde sa črtá ďalší reálny chod agilnej práce pre občanov a vyslovil nádej, že klub bude prínosný pre mestskú časť i celé mesto či región. Ako predseda parlamentnej skupiny pre Bioetiku predstavil veriacim v kostole v Čemernom aktuálne pohľady na kľúčové otázky ochrany ľudského života. Mikolášik navštívil Vranov uplynulý piatok 27. mája v rámci svojich pravidelných Poslaneckých dní v rozličných regiónoch Slovenska.

 

V kostole v Čemernom Mikolášik prítomným veriacim po mládežníckej bohoslužbe predstavil aktuálne bioetické otázky

 


Čo všetko stihol europoslanec Mikolášik vo Vranove nad Topľou:  • Navštívil štátne i cirkevné gymnázium sv. Františka z Asisi. Stretol sa s vedením a študentmi oboch škôl.
  • Ako špeciálny hosť sa v Hornozemplínskej knižnici zúčastnil na slávnostnom vyhodnotení projektu "Aktivity vzdelávacieho a informačného centra seniorov".
  • Stretol sa s Matúšom Dunkom a kňazom Martinom Mekelom z občianskeho združenia Horúci tím, ktorí mu predstavili situáciu Pastoračného centra pre Rómov v Čičave.
  • Navštívil Obvodný úrad a stretol sa s jeho prednostkou Máriou Jakubovou. Na tlačovej besede sa venoval miestnym novinárom.
  • Pri príležitosti založenia nového Kresťansko-demokratického klubu v Čemernom sa stretol s jeho členmi.
  • V kostole v Čemernom sa zúčastnil na večernej mládežníckej bohoslužbe a po jej skončení sa prítomným prihovoril na tému aktuálnych bioetických otázok.

Pozrite si videoreportáž z Poslaneckého dňa vo Vranove nad Topľou:


 


FOTOGALÉRIA z Poslaneckého dňa vo Vranove nad Topľou:

 

 

{gallery}VRANOV _ Poslanecky den _ WEB{/gallery}
Foto: Archív Miroslava Mikolášika

 

 

Komunikujte aj vy s Vaším europoslancom! Pridajte si ho za priateľa na facebook-u!


 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca