VIDEO: Európa musí byť súdržná, vyzýva Mikolášik

Úlohu eurofondov pri skvalitňovaní infraštruktúry vyzdvihol poslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) počas príhovoru k odbornej verejnosti v Žiline. "Konkurencieschopnosť Európskej únie ako celku možno docieliť len za predpokladu, že hospodársky rast bude skutočne vo všetkých jej členských krajinách," povedal.

 

 

 

Politika súdržnosti sa podľa slovenského europoslanca v čase krízy osvedčila. "Teším sa, že vďaka eurofondom boli na Slovensku realizované viaceré projekty a ich čerpanie medziročne stúplo o dvanásť percent," uviedol člen parlamentného Výboru pre regionálny rozvoj. Podľa nového finančného výhľadu Únie na roky 2014-2020 pôjde viac peňazí práve pre regióny.

 


Pozrite si celý videopríhovor Miroslava Mikolášika:


 

 


 

Mikolášik predniesol slová formou videa na odbornom seminári Budúcnosť fondov a podporných programov Európskej únie, ktorý uplynulý utorok pripravila Informačná kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku v rámci projektu "Európsky parlament prichádza k Vám". V Kongresovej sále Úradu Žilinského samosprávneho kraja vystúpili okrem neho predstavitelia ústredných orgánov štátnej správy a miestnej samosprávy i ďalší poslanci Európskeho parlamentu a mimovládneho sektora.

 

 

FOTO: Archív Miroslava Mikolášika

 

Komunikujte aj vy s Vaším europoslancom! Pridajte si ho za priateľa na facebook-u!

 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca