Europoslanec ocenil ľudskoprávnu aktivistku

Petra Nováková vyhrala s fotografiou etiópskych detí v predškolskom veku fotosúťaž "Ľudské práva v rozvojovej spolupráci". Víťazku pozval na poznávací zájazd do Európskeho parlamentu (EP) v Bruseli europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH).
Obdivujem odvahu Petry Novákovej a želám si, aby bol jej príklad inšpiráciou pre nás ostatných," povedal člen Podvýboru pre ľudské práva v EP Miroslav Mikolášik
Petra Nováková pracuje v Etiópii na rozvojovom projekte, kde sa venuje aj deťom, ktoré navštevujú predškolské zariadenie, kde sa učia základy angličtiny, počítania či hygienických návykov. "Po obede majú čas vyhradený na spánok. Na laviciach, na ktorých sa predpoludním učili, popoludní spia," opisuje situáciu aktivistka, ktorá sprístupňuje základné ľudské práva a slobody v ďalekej Afrike.
Ocenením ľudskoprávnych aktivít je pozvánka Petry Novákovej do Bruselu
"Mnohé vlády zatvárajú oči pred dodržiavaním ľudských práv a slobôd, preto obdivujem odvahu Petry Novákovej a želám si, aby bol jej príklad inšpiráciou pre nás ostatných," povedal člen Podvýboru pre ľudské práva v EP Miroslav Mikolášik. Slovenský zástupca v Bruseli zdvihol neraz v Europarlamente varovný prst proti porušovaniu ľudských práv a náboženských slobôd.

V období od októbra 2011 do februára 2012 putujú fotografie po rôznych kútoch SlovenskaFOTO: Petra Nováková, Archív Miroslava Mikolášika, Andrea Girmanová

Komunikujte aj vy s Vaším europoslancom! Pridajte si ho za priateľa na facebook-u!

 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca