Zdravotnícke noviny o poslancovi: Podporil nový diabetologický program

Na potrebe schválenia nového Národného diabetologického programu sa zhodli viacerí lekári, pedagógovia, politici i predstavitelia štátnych inštitúcií. Iniciatívu podporil aj člen europarlamentného Výboru pre životné prostredie, verejné zdravie a bezpečnosť potravín (ENVI) Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH), ktorý v Zdravotníckych novinách poukázal na pozitívny vývoj v ďalších európskych krajinách.


ZDRAVOTNÍCKE NOVINY: Dohodli sa na diabetologickom programe
K situácii v Európe sa vyjadruje europoslanec Miroslav Mikolášik


Všetci by sme si mali uvedomiť aktuálnosť diabetologickej problematiky, povedal Mikolášik
"Za posledné dva roky prijali nové národné diabetologické programy v Litve, Slovinsku, Maďarsku či vo Švédsku, rovnako ako štáty mimo únie, ako sú Azerbajdžan, Turecko či Ukrajina. Už dávnejšie majú vlastný diabetologický program Veľká Británia, Fínsko či Holandsko. Všetci by sme si preto mali uvedomiť aktuálnosť tejto problematiky," povedal Mikolášik na konferencii Zdravotíckych novín. Slovenskí odborníci na nej diskutovali o cestách na zlepšenie kvality života diabetikov na Slovensku a vyslovili sa za podporu nového dokumentu z dielne Slovenskej diabetologickej spoločnosti (SDS).
Veľká Británia, Fínsko či Holandsko majú vlastný diabetologický program už dávnejšie, ozrejmil europoslanec
Slovensko nemá dostatok finančných prostriedkov, aby mohlo zabezpečiť najvhodnejšiu modernú liečbu pre všetkých pacientov. V súčasnosti si však lekári sľubujú pomoc od novovytvoreného Registera diabetikov, v ktorom nájdu informácie o súčasnom stave, komplikáciách a efektívnosti terapeutických postupov v diabetológii. Keďže pacienti s ochorením diabetes mellitus potrebujú včasnú a účinnú liečbu, každý posun vpred je mimoriadne dôležitý.

Viac možno nájsť v Zdravotníckych novinách z 26. januára 2012.

FOTO: Archív Miroslava Mikolášika, Zdravotnícke noviny
 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca