Štvrtý marec bude Európskym dňom za nedeľu bez práce

"Nie je dobré oberať sa o voľné chvíle, ktoré i ja veľmi rád trávim s vlastnou rodinou, pretože som veľmi vďačný mojej dobrej a trpezlivej manželke, ktorá statočne nesie moje povinnosti a vždy sa teší na môj príchod," vyznal sa kresťanský demokrat Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH), ktorý ako lekár zároveň sám veľmi oceňuje obetavosť ľudí v povolaniach, pri ktorých je nevyhnutné slúžiť i počas dní pracovného pokoja.

 


Európska aliancia za voľnú nedeľu vyhlásila štvrtý marec 2012 ako Európsky deň za nedeľu bez práce. "Siedmy deň v týždni by mal slúžiť predovšetkým v prospech človeka, ak je to možné, na jeho oddych. Iniciatívu za voľnú nedeľu vnímam ako službu pre dobro jednotlivca, rodín i celej spoločnosti," ozrejmuje význam sviatočných dní v súčasnom európskom i kresťanskom priestore slovenský europoslanec Mikolášik.

 
Záujmy Európskej aliancie za nedeľu presadzuje i občianske združenie Aliancia za nedeľu - Slovensko

Slovenské občianske zdručenie Aliancia za nedeľu je presvedčené, že legislatíva a prax Európskej únie (EÚ) dnes musia viac chrániť zdravie, bezpečnosť a dôstojnosť každého človeka a mali by lepšie napomáhať zladeniu zamestnania a života rodiny. Iniciatívu uvítal kresťanský demokrat Mikolášik, ktorý považuje odpočinok počas sviatkov a nedieľ za dôležitejší ako ekonomický tlak okolia.

Iniciátori Európskeho dňa nedele bez práce vyzývajú všetkých ľudí dobrej vôle, fyzické aj právnické osoby, občianske združenia, cirkevné spoločenstvá, cirkvi a náboženské spoločnosti, odborové organizácie, zamestnanecké zväzy, politické strany, ale aj hnutia a združenia spoločenského, politického a kultúrneho života na Slovensku, aby od nedele 4. marca 2012 prijali predsavzatie, že nebudú počas sviatočných dní nakupovať.


Obrázky: www.azn.nawebe.net

 

Stretnite sa s Vaším europoslancom na facebooku

 

 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca