Mikolášik: Aj ja si pripínam bielu stužku, vždy budem na strane života

Sme tu na to, aby sme pomáhali životu a nie smrti, bielu stužku tento týždeň nosím aj ja, uviedol zakladateľ združenia Donum Vitae a europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH). V týždni úcty k životu, ktorý vyvrcholí 25. marcom ako Dňom počatého dieťaťa, osobitne zdôrazňuje, že lekárskymi vedami bolo už stokrát preukázané, že ľudský život začína počatím. V Bruseli na to veľmi aktívne poukáže ako jeden z hlavných usporiadateľov budúcotýždňovej kampane Týždeň za život.

 

 

 

Ľudský život začína počatím a je to stokrát preukázané lekárskymi vedami, povedal Mikolášik, ktorý je jedným z hlavných usporiadateľov budúcotýždňovej kampane Týždeň za život v europarlamente

 

"Keď sa v starej Sparte narodilo predčasne alebo na pohľad slabé dieťatko, hodili ho z výšky útesu, aby sa ho zbavili. Podobne zabíjali starších občanov, ktorí už nevládali bojovať a ako nepotrebných ich zhodili z tej istej skaly. Všetci to odsudzujeme, veď nemožno konať na základe úsudku, že niekto je menej hoden života ako ten druhý," poukazuje Mikolášik na neúctu k človeku na začiatku života a na jeho konci už pred stáročiami. "Takisto odsudzujeme, že nacisti uznali za menej hodných príslušníkov židovského národa a rozhodli sa ich zabíjať v plynových komorách na základe predpokladu, že nemajú dosť ľudskej hodnoty na to, aby žili. Toto každý človek na planéte dokáže odsúdiť ako zverstvo. Ale treba si uvedomiť, že ľudský život, ako je stokrát preukázané lekárskymi vedami, začína počatím". V týždni od 18. do 25. marca, keď mimovládne organizácie združené vo Fóre života tento rok organizujú už po dvanásty raz kampaň 25. marec - Deň počatého dieťaťa, sa aj Mikolášik rozhodol nosiť bielu stužku, ktorá je symbolom rešpektovania práva na život od počatia. Za život sa vyslovuje viac ako dve desaťročia aj ako zakladateľ a prezident občianskeho združenia Donum Vitae (Dar života).

 

Dieťa je od počatia nositeľom plnej ľudskej dôstojnosti, upozorňuje Mikolášik

Europoslanec pripomína, že najvyššia inštancia v Európskej únii - Európsky súdny dvor v Luxemburgu - v októbri minulého roku v rámci rozhodovania o patentovaní ľudského tela a jeho častí prehlásil, že život začína spojením spermie a vajíčka, alebo partenogenézou, "a od tejto chvíle začiatku má aj ľudskú dôstojnosť. Čierne na bielom. Zničiť dieťa potratom je zločin proti životu už žijúceho človeka, príslušníka ľudského rodu, ktorý je nositeľom plnej ľudskej dôstojnosti." Mikolášik, ktorý je v Európskom parlamente (EP) zároveň predsedom pracovnej skupiny pre bioetiku, opätovne pripomenul, že je na strane života a prirodzene podporuje kultúru života oproti tomu, čo nazývame kultúrou smrti.

 

S heslom "Nechať žiť je správna voľba" prebieha na Slovensku v týždni od 18. do 25. marca kampaň na ochranu počatého dieťaťa, Mikolášik na ňu v ďalšom týždni nadviaže aj v Bruseli

 

Už od pondelka budúceho týždňa na to Mikolášik veľmi aktívne poukáže v EP počas tzv. Týždňa za život ako jeden z jeho hlavných usporiadateľov. V rámci týždňa sa uskutoční viacero odborných diskusií, menších i väčších podujatí a očakáva sa aj vznik významnej európskej iniciatívy na ochranu života. Sledovať dianie a pripojiť sa k podporovateľom možno aj na stránke kampane na facebooku tu či na webovej stránke tu. V Bruseli sa tak ako v mnohých ďalších európskych mestách pri tejto príležitosti uskutoční v nedeľu 25. marca Pochod za život (March for Life).

 

Viac informácií o kampani Fóra života 25. marec - Deň počatého dieťaťa nájdete tu.

 


Pozrite si aj:
V Nevoľnom posvätili nový pamätník nenarodených detí

 

FOTO: Archív Miroslava Mikolášia / OBRÁZKY: 25. marec

 

Stretnite sa s Vaším europoslancom na facebooku

 

 

 

 

 

 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca