TÝŽDEŇ ZA ŽIVOT: Vďaka Mikolášikovi našiel širokú odozvu v médiách

„Namiesto kultúry smrti podporujme možnosti na záchranu ľudských životov," citovali viaceré zvučné médiá slovenského europoslanca Miroslava Mikolášika (EĽS/KDH), ktorý bol organizátorom Týždňa za život v Európskom parlamente. Pozrite si, ako o snahách postaviť sa za život v Bruseli informovali domáce médiá.

AKTUALITY.SK: Europoslanec Mikolášik: Kto si neváži život od počatia, je zámerne slepý a na strane smrti


NOVINY.SK(TV JOJ): MIKOLÁŠIK: V Bruseli organizuje Týždeň za život

TASR/TERAZ: MIKOLÁŠIK: Rozpočet EÚ by mala podporiť život, nie kultúru smrti


TK KBS: Týždeň za život organizuje v Bruseli europoslanec MikolášikLUMEN: Týždeň života v Európskom parlamente
"Pro life myslenie je veľmi dôležité v dnešnej Európe, lebo stále sa na nás valia všelijaké liberálne, socialistické, ľavicové doktríny, všelijaké militantné feministické akcie, ktoré sú proti životu, sú proti rodine a myslím si, že je dobré, že sme zorganizovali tento štvordňový týždeň za život," povedal Slovák Miroslav Mikolášik v hlavnej spravodajskej relácii Infolumen.
Pre rádio Lumen europoslanec Mikolášik komentoval aj aktuálny vývoj financovania výskumu kmeňových buniek z európskeho rozpočtu." Na celý vedecký a výskumný potenciál do roku 2020 Európa chce použiť až 80 miliárd eur na rôzne typy výskumov, nielen biomedicínsky, samozrejme a ide o to, aby Európa zostala vlastne konkurencieschopná. A my budeme poukazovať na to, aby keď už financuje Európa a to je dobré, určité progresívne veci, aby to bolo vždy v poriadku aj s etikou, morálkou a s právnym stavom, teda aj s ľudskou dôstojnosťou," uviedol.

EURACTIV: Podpora výskumu v EÚ má mať etické limity
OBRÁZKY: aktuality.sk, noviny.sk, teraz.sk, tkkbs.sk, lumen.sk, euractiv.sk

 

 

Stretnite sa s Vaším europoslancom na facebooku
 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca