Mikolášik recitátorom Hviezdoslavovho Kubína: Umenie má moc zušľachťovať (FOTO)

V Dolnom Kubíne vyvrcholila celoštátna postupová súťaž a prehliadka v umeleckom prednese poézie a prózy, v tvorbe detských recitačných kolektívov a divadiel poézie. Stálym podporovateľom Hviezdoslavovho Kubína je europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH), recitátorov prišiel na záverečný večer najlepších pozdraviť osobne aj tento rok.

 
 
 
 
Mnoho veršov stačilo zašepkať, a napriek tomu ich každý z nás počul a každý im rozumel, povedal dolnokubínsky rodák Mikolášik, na snímke s účastníkmi závečerného večera celoslovenskej prehliadky
 
 
Nad významom kriku a ticha sa v príhovore k 58. ročníku Hviezdoslavovho Kubína pokúsil spolu s účastníkmi zamyslieť europoslanec Miroslav Mikokášik. "Mnohokrát som tu za tých päťdesiatsedem predchádzajúcich ročníkov tejto najstaršej a najprestížnejšej súťaže v oblasti umeleckého prednesu a divadiel poézie na Slovensku sedel medzi vami a utkvelo mi v ušiach to neopakovateľné ticho vždy, keď dostalo slovo umenie. Mnoho veršov stačilo zašepkať, a napriek tomu ich každý z nás počul a každý im rozumel," povedal v oravskom múzeu dolnokubínsky rodák Mikolášik.
 
 
Predsedom odbornej poroty pre umelecký prednes bol slovenský spisovateľ Marcel Šustek (vpredu vľavo)
 
 
Silné umelecké zážitky aj novú inšpiráciu do viacerých domácich i zahraničných aktivít si Mikolášik odniesol vďaka pestrému repertoáru a brilantným prednesom. "Umenie má moc zušľachťovať, vnášať medzi ľudí viac citov a porozumenia, nie je len vzletná fráza z nejakej starej zaprášenej knihy v knižnici," povzbudil recitátorov Hviezdoslavovho Kubína.
 
 
Režisérom záverečného galavečera bol dlhoročný herec a režisér Vladimír Sadílek
 
 
Na záver Mikolášik vyzdvihol aj úlohu organizátorov prehliadky. "Ďakujem vám za to, že to učíte mladých ľudí neúnavne celé desaťročia, generáciu za generáciou. Ďakujem, že takto meníte svet," povedal milovník skutočného umenia a zároveň vyjadril presvedženie, že to dobré, čo každý návštevník Hviezdoslavovho Kubína získal, nezostane za bránami oravského múzea. Vyvrcholenie celoštátnej prehliadky sa konalo od 20. do 24. júna v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne.
 

 

Mikolášik: Umenie má moc zušľachťovať, vnášať medzi ľudí viac citov a porozumenia, nie je len vzletná fráza z nejakej starej zaprášenej knihy v knižnici
 
 

FOTOGALÉRIA zo záverečného galavečera 58. ročníka Hviezdoslavovho Kubína

 
{gallery}58_hk{/gallery}
 
 
FOTO: Miroslav Mikolášik, Janka Freierová
 
 
 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca