Médiá

 
 

Mikolášik v TA3: Veda a výskum u nás majú potenciál, ale v čerpaní európskych peňazí musíme pridať

Na pôde Európskeho parlamentu (EP) poslanci schválili nový rozpočtový rámec. O prerozdeľovaní prostriedkov na vedu, výskum a vzdelávanie diskutovali slovenskí europoslanci Katarína Neveďalová (SES/SMER-SD) a Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH). "Veda a výskum za 53 miliárd je veľmi dobrý výsledok," povedal v relácii TA3 Európa ľuďom kresťanský demokrat Mikolášik.

Celý článok

 

V Nočnej pyramíde SRo diskutoval Mikolášik z Bruselu

Prerozdeľovanie peňazí bohatších krajín pre menej rozvinuté regióny Európy bolo jednou z hlavných tém Nočnej pyramídy Slovenského rozhlasu. O kohéznej politike a regionálnom rozvoji diskutovali europoslanci Monika Smolková a Miroslav Mikolášik. "Vidím jednoznačnú politickú vôľu členských krajín, aj čistých prispievateľov, podieľať sa na kohéznej politike i naďalej," povedal Mikolášik, ktorý je členom Výboru pre regionálny rozvoj v Európskom parlamente (EP) už druhé funkčné obdobie.

Celý článok

 

Mikolášik pre Lumen: Nominácia Tonia Borga na eurokomisára je veľkým víťazstvom

Novým maltským eurokomisárom by sa mal stať Tonio Borg, ktorý v stredu získal dôveru Európskeho parlamentu (EP) napriek tomu, že jeho kandidatúru viacerí poslanci spochybňovali. Dôvodom bol fakt, že sa netajil svojou vierou a konzervatívnymi názormi na potraty a homosexuálov. Borgovu kandidatúru veľmi aktívne podporoval aj slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH). Jeho vyjadrenia pre Rádio Lumen prinášame v plnom znení.

Celý článok

 

Mikolášik v Lumene: Tonia Borga možno pre jeho katolícke presvedčenie nezvolia za eurokomisára

Už dnes hlasujú poslanci Európskeho paramentu (EP) o kandidátovi na eurokomisára pre zdravie. Podľa odporcov by sa kresťanské postoje Tonia Borga nezlučovali s funkciou nestranného komisára. "Všetci ostatní - ľavicoví, socialisti aj liberáli môžu byť členmi Európskej komisie, len niekto, kto je aktívny veriaci, ten ako keby mal nálepku," povedal pre Rádio Lumen europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH). Prinášame príspevok v plnom znení.

Celý článok

 

Reportáž v Zrne: Na audiencii u pápeža, Mikolášik medzi svetovou špičkou v Ríme

Katolícki politici z celého sveta odštartovali v Ríme podpisovú akciu, ktorá má ambíciu dostať sa až k najvyšším politickým miestam, najmä do OSN a národných parlamentov jednotlivých krajín. "Kresťania sú evidentným terčom, skupinou osôb, proti ktorým sa vedú rôzne kampane a to je alarmujúce," zdôraznil vo svojom príspevku europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH), ktorý na podujatí v Ríme vystúpil s prejavom o eugenike. Prečítajte si celú reportáž, ktorá vyšla v kresťanskom časopise Zrno.

Celý článok

 

Extra plus: Výskum na embryonálnych bunkách je plný falošných nádejí, cituje Mikolášika

Právna a ekonomická neudržateľnosť výskumu ľudských embryonálnych kmeňových buniek viedli v Európskom parlamente Miroslava Mikolášika (EĽS/KDH) ako predsedu parlamentnej skupiny pre bioetiku k významnej iniciatíve. „Dnes nehovoríme len o zodpovednom a etickom európskom výskume. Hovoríme o právnej a ekonomickej neudržateľnosti výskumu na ľudských embryonálnych kmeňových bunkách, ktorý je plný falošných nádejí," povedal Mikolášik pre slovenský časopis Extra plus. Pozrite si celý článok.

Celý článok

 
 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca