Videogaléria

Bratislava za život 2014

Bratislava aj tento rok pochodovala za život. Niekoľko tisíc ľudí manifestovalo za ochranu ľudského života vo všetkých jeho fázach. Pozrite si video z podujatia.

Celý článok

 

Plénum: Prevencia chorôb žien vo vyššom veku

Treba pridávať zdravie k veku a nie iba vek k nášmu žitiu, zdôraznil europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) na poslednej plenárnej schôdzi Európskeho parlamentu v roku 2012. V Štrasburgu v decembri upozornil, že ženy sa síce dožívajú vyššieho veku, ale práve v tomto období sme povinní zabezpečiť im dobré zdravie. Pozrite si vystúpenie v pléne na videu.

Celý článok

 

Zdravotne postihnutí tanečníci na Integra Cupe

Zdravotne hendikepovaní tanečníci sa cez víkend stretli na medzinárodnej súťaži Integra Cup spojenej s celonárodnou prehliadkou tanečného umenia súborov. V Bratislave počas dvoch dní prebiehali súťaže v tanečnom športe i v tanečnom športe na vozíčku a v spoločenskom tanci zrakovo a mentálne postihnutých. Záštitu nad súťažou prevzal slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH), ktorý podujatie aj aktívne podporil. Pozrite si videoreportáž z podujatia.

Celý článok

 

Neopodstatnené domienky na Intelektuálnom fóre

Skupina lekárov v holandskom Groningene predčasom žiadala uzákonenie možnosti zabiť novorodenca v prípade rázštepu chrbtice. "V takzvanom Groningenskom protokole títo lekári opisujú 22 prípadov aktívnej eutanázie novorodencov s rázštepom chrbtice," upozornil europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) na Intelektuálnom fóre. Jeho videopríhovor zaznamenal na podujatí pozitívne ohlasy, keď vyvrátil zdanlivé pravdy. Pozrite si celý prejav.

 

Europarl TV: Nový transplantačný zákon zavádza rovnakú kvalitu a normy

Smernica Európskeho parlamentu o kvalite a bezpečnosti orgánov určených na transplantáciu predpokladá, že by sme vždy mali vedieť, odkiaľ orgán pochádza, zaviedli sme totiž systém a podmienky, ktoré regulujú darovanie orgánov, uviedol pre europarlamentnú televíziu hlavný spravodajca smernice Miroslav Mikolášik. Slovenský europoslanec vo videopríspevku dopĺňa, že "tieto opatrenia v zásade bojujú proti ilegálnemu obchodovaniu". Pozrite si ho tu.

Celý článok

 
 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca