Články

Odoberanie orgánov v Číne

Europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) dnes  spolupredsedal  spoločnému workshopu o odoberaní orgánov v Číne, ktorý zorganizoval Výbor pre verejné zdravie, životné prostredie a bezpečnosť potravín v spolupráci s Výborom pre ľudské práva.

Celý článok

 
 

Mikolášik k Týždňu za život: Život treba stále viac chrániť pred aj po narodení

Život je čím ďalej, tým viac potrebné chrániť tak pred, ako aj po narodení. V mene rovnakého vedeckého pokroku a rovnakého individualizmu, ktoré stáli životy miliónov nenarodených deti, sú dnes totiž ohrozené aj tie, ktoré sa narodia,“ skonštatoval pri príležitosti prebiehajúceho Týždňa za život europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH). Poukázal pritom na experimentovanie s ich životmi po britskom súhlase parlamentu na vytváranie detí troch rodičov či na obchodovanie s novorodencami v rámci náhradného materstva.

Celý článok

 

Správa EP o dodržiavaní ľudských práv ich sama porušuje, tvrdí Mikolášik

„Je smutným paradoxom, že ďalšie uznesenie Európskeho parlamentu (EP), ktoré chce podľa názvu apelovať na dodržiavanie práv, stojí na ich porušovaní,“ skonštatoval europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) na margo kontroverznej Výročnej správy o ľudských právach a demokracii vo svete a politike EÚ v tejto oblasti, ktorá je dnes a zajtra na programe pléna EP v Štrasburgu. Správa podľa poslanca zasahuje do oblastí, v ktorých nemá na základe ustanovujúcich zmlúv Únia, a teda ani Európsky parlament kompetencie. 

Celý článok

 

Európa môže hrať kľúčovú úlohu v liečbe Downovho syndrómu

Je neprijateľné, aby dnes napriek mnohým významným pokrokom vedy pri výskume Downovho syndrómu medicína ponúkala rodičom dieťaťa s podozrením na túto diagnózu jediné – smrť ešte počas prenatálneho vývoja, vyhlásil europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH), ktorý dnes na pôde Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu hostí Okrúhly stôl prominentných vedcov venujúcich sa tejto diagnóze.

Celý článok

 
 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca