Články

Zasadá Štrasburg: Hlasovanie o novej Komisii či viac peňazí na rast a vzdelávanie

Na tohtotýždňovom zasadnutí v Štrasburgu bude Európsky parlament (EP) hlasovať o Európskej komisii ako celku. Hneď v pondelok večer preveria výbory EP nových kandidátov na posty komisárov, okrem Violety Bulc aj slovenského kandidáta na podpredsedu Komisie pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča. V rámci rozpočtu na rok 2015 sa EP zameria na boj za viac finančných prostriedkov na rast a vzdelávanie. Zastupovať Slovensko na zasadnutí bude už tradične aj Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH).

 

Mikolášik: Vyzývam komisára Andriukaitisa, aby neignoroval dva milióny občanov

Dezignovaný komisár pre zdravotníctvo a bezpečnosť potravín Vytenis Andriukaitis sklamal, keď sa rozhodol ignorovať dva milióny občanov, ktorí si neželajú zo spoločného európskeho rozpočtu financovať ničenie ľudských embryí. Po jeho dnešnom verejnom vypočutí v Bruseli to vyhlásil slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH). Komisára vyzval, aby prehodnotil financovanie výskumu embryí. 

Celý článok

 
 

Mikolášik v Štrasburgu: Kalifát pribíja kresťanov na kríž, dokedy ešte?

"Vyzývam Komisiu, aby sa zapojila do všetkých možných rovín riešenia situácie v Iraku. Vítam formovanie sa medzinárodnej koalície, ktorá by vojenskou silou a vhodným spôsobom zastavila toto besnenie a pomohla stabilizovať politickú situáciu i práva na život a živobytie pre všetky zložky irackej spoločnosti," uviedol počas plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu (EP) v Štrasburgu poslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH).

Celý článok

 
 
 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca