Články

V Štrasburgu ohlásili vznik európskej federácie "Jeden z nás"

Historicky najväčšia petícia Európanov „Jeden z nás“, ktorou dva milióny občanov požadovali chrániť ľudský život, má svoje pokračovanie v podobe rovnomennej európskej federácie. Jej založenie dnes ohlásili v Európskom parlamente v Štrasburgu v rámci Pracovnej skupiny EĽS pre bioetiku a ľudskú dôstojnosť pri príležitosti tohtotýždňového Valného zhromaždenia federácie.

Celý článok

 

V Bruseli usporiadali konferenciu o paliatívnej starostlivosti

Komplexná paliatívna starostlivosť a skutočné sprevádzanie človeka v jeho posledných chvíľach života vylučujú eutanáziu ako riešenie, zdôraznil europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) na konferencii o starostlivosti o nevyliečiteľne chorých. Zorganizovali ju v Európskom parlamente v Bruseli.

Celý článok

 

Deti nemôžu byť predmetom kúpnej zmluvy, apeluje Mikolášik

„Ak na jednej strane označujeme obchod s ľuďmi za zločin, nemôžeme zároveň schvaľovať to isté pod názvom náhradné materstvo, kde nejde o nič iné ako o predaj nenarodených detí,“ vyhlásil v Štrasburgu slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) v súvislosti s problematikou náhradného materstva.

Celý článok

 

Mikolášik: Pacient sa nemôže stať rukojemníkom trhu

„Postaviť lieky a liečebné pomôcky na úroveň zlievarenských výrobkov, textilu či iného spotrebného tovaru by znamenalo riskovať zdravie ľudí, veľmi preto oceňujem, že sa tomu podarilo zabrániť,“ vyhlásil europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) k odvráteniu pôvodného plánu predsedu Európskej komisie Jeana Clauda Junckera.

Celý článok

 

Zasadá Štrasburg: Hlasovanie o novej Komisii či viac peňazí na rast a vzdelávanie

Na tohtotýždňovom zasadnutí v Štrasburgu bude Európsky parlament (EP) hlasovať o Európskej komisii ako celku. Hneď v pondelok večer preveria výbory EP nových kandidátov na posty komisárov, okrem Violety Bulc aj slovenského kandidáta na podpredsedu Komisie pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča. V rámci rozpočtu na rok 2015 sa EP zameria na boj za viac finančných prostriedkov na rast a vzdelávanie. Zastupovať Slovensko na zasadnutí bude už tradične aj Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH).

 
 

Chcem dostávať Dobré správy od môjho europoslanca