KDH – skvelá kandidátka

Som šťastný, že patrím do skvelého tímu a môžem odporúčať mnoho výborných kandidátov z našej plne konzervatívnej kandidátky! Svojím spôsobom je výber pre krúžkovanie náročný, pretože kandidátka KDH je plná charakterných odborníkov. Zároveň som rád, že príležitosť dostávajú aj ľudia, ktorí slúžia svojim komunitám a preukázali sa ako odborníci s veľkým srdcom.

Môjmu srdcu blízki sú najmä títo ľudia, ktorých aj osobne poznám a uvádzam ich v abecednom poradí, najskôr dámy.

17

Anna Verešová

Dlhodobo slúži ženám a rodinám v núdzi, riadila organizáciu Áno pre život. Anka múdro bojuje za život v praxi aj v parlamente. Poďme ju tam zvoliť znovu 🙂

6

Eva Grey

Slovenka roka, profesorka VŠ, lekárka. Eva je príkladom, ako sa majú využívať talenty v prospech druhých. Špecializuje sa na sociálnu politiku a pomáha v prolife boji už takmer 30 rokov. Potrebujeme ju aj v parlamente.

20

Miriam Kuzárová

Múdra, akčná a vzdelaná, Miriam slúžila vedením CitizenGo na Slovensku a angažovaním sa v rodinnej politike. Je pripravená na veľké veci! A tiež pochádza z Dolného Kubína 😉

14

Renáta Ocilková

Málokto sa tak rozdáva ako Renáta. Múdro rozpoznáva, kde treba slúžiť na oslavu Boha a pozdvihnutie človeka. Jej svedectvo a aktivity za život a aj aktuálna služba pre rozvoj rómskej komunity je neoceniteľná. Všetci sme rovnako deti Božie.

29

Branislav Borovský

Braňo je reálne hrdina. Vychoval s manželkou 8 detí a za komunizmu pašoval literatúru z Poľska. Poznáte film Stopy v snehu? Komunisti ho za to zavreli do basy, ale nezavreli jeho myseľ a srdce!

35

František Orlovský

Doktor Orlovský ako lekár desiatky rokov slúži svojej komunite. Okrem toho slúži oveľa širšiemu okruhu ľudí ako prolife aktivista, lektor pre snúbencov, muž činu aj muž slova a príkladu.

22

Ján Hencel

Doktora Hencela odporúčam, lebo poznám jeho aktívny záujem zlepšiť naše zdravotníctvo. Na základe faktov a aj na základe jeho skúseností ako šéfa združenia všeobecných lekárov. Poprosím zvoliť a potom navrhnúť na ministra zdravotníctva.

93

Ján Tkáč

Spoznaj Jána. Mohol ostať v zahraničí po štúdiu na univerzite v Cambridge. Namiesto toho prišiel na Slovensko a slúži komunite svojou odbornosťou a skúsenosťami.

21

Marek Michalčík

Marekova služba životu je príkladná. Vedomosti a svoj čas dáva do služby ochrany tých najzraniteľnejších. Národné pochody za život nesú Marekov rukopis organizátora. Vďaka, Marek!

12

Maroš Čaučík

Legenda slovenského kresťanského aktivizmu. Maroš je spoluzakladateľ a predseda eRka, spoluzakladateľ a riaditeľ Dobrej noviny. Treba povedať viac?

146

Matúš Lakoštík

Matúša poznám od detstva a on pozná Dolný Kubín dokonale. Odjakživa niekomu pomáhal a teraz je zástupcom primátora. Najlepšie, ak by sa stal zástupcom Kubínčanov a občanov Oravy. Ako rodený Kubínčan mu v tom budem rád pomáhať 🙂

23

Ondrej Krajňák

Málokto si vypočul toľko kritiky na svoju hlavu ako pán Krajňák pri vedení Ústavu pamäti národa. Páči sa mi, že napriek tomu sa nevzdal a kráčal po úzkej ceste odmietania zvelebovania oboch totalít,ktoré sme na Slovensku mali. Želám si, aby takí boli aj poslanci, neústupní v pravdivom pohľade na minulosť – a súčasnosť.

99

Peter Šulek

Peťo mohol ako šikovný ekonóm a inšpiratívny človek (vlastná kapela!!) super prosperovať v biznise. Miesto toho slúži nám všetkým v snahe zlepšiť fungovanie súdnictva ako analytik. To je presne mentalita a energia, akú potrebujeme aj v Národnej rade SR.

Napíšte mi

Máte otázky, povzbudenia, či nápady? Neváhajte a napíšte mi.