Otec a odborník

Môj príbeh

Pochádzam z Oravy, z Dolného Kubína, kde som vyrastal. Študoval a žil som v zahraničí a vrátil som sa na Slovensko, ktoré mám rád a na ktorom mi záleží. Snažím sa využívať svoje skúsenosti aj v službe komunite prostredníctvom charity a dobrovoľníctva.

Vyštudoval som financie, medzinárodný obchod a medzinárodné štúdiá na vysokých školách v Prahe. Už počas štúdia som sa zaoberal dôchodkovou reformou na Slovensku a v oblasti dôchodkov, rodinných či firemných financií, investícií a bankovníctva pôsobím celý svoj pracovný život ako projektový manažér, obchodník, vedúci retailového bankovníctva so zameraním na financovanie bývania, medzinárodný konzultant, produktový manažér alebo risk manažér. Bol som členom dozornej rady dôchodkovej správcovskej spoločnosti (2.pilier) a v súčasnosti pracujem v oblasti risk manažmentu pre viacero krajín v medzinárodnej finančnej skupine. Pravidelne sa zaoberám aplikáciou legislatívy do praxe. Vzhľadom na svoje skúsenosti som pripravený strážiť reformy a vládne programy tak, aby boli spravodlivé, udržateľné a v prospech slovenských rodín a Slovenska.

S manželkou Andreou sme prostredníctvom o.z. Slovenská asociácia kresťanských rodín založili webový portál pre kresťanské rodiny ZASTOLOM.SK, kde pôsobím ako podpredseda o.z. a konzultant portálu.

Ďakujeme Bohu za dar viery a za dar života v podobe štyroch detí. Táto skúsenosť mi ukazuje, čomu čelia rodiny na Slovensku v oblasti výchovy, zabezpečenia rodiny, vzdelávania a odovzdávania viery.

Zaujal vás môj príbeh?

Prečítajte si, čo plánujem ako poslanec Národnej rady presadiť.

Napíšte mi

Máte otázky, povzbudenia, či nápady? Neváhajte a napíšte mi.